środa, 25 maja 2016

MAMA- definicja, funkcje i specyfikacja.

MAMA- istota, która w pewnym momencie postanowiła przewrócić swoje życie o 180 stopni albo i 360 stopni albo całkowicie wywrócić swoje dotychczasowe życie do góry nogami albo nogami w bok i pod każdym możliwym innym kątem czy stopniem... czyli zdecydowała się na potomstwo! W tym właśnie momencie stała się mamą :)
Mama to taki twór, który umie i wie wszystko... albo inczej, musi umieć i wiedzieć wszystko :) Mama to taki człowiek, ktróry po nieprzespanej nocy albo nawet i nocach wcale nie wygląda jak człowiek ale nadal funkcjonuje jak człowiek i wykazuje życiowe odruchy bo po prostu nie ma wyjścia, przecież jest mamą, której dzieci potrzebują non stop... no chyba, że akurat śpią... Wtedy mama ma czas dla siebie czyli idzie prać, zmywać, gotować czasem prasować a na końcu jeśli zdąży to nawet się umyje a przy dobrych wiatrach może i uczesze i umaluje :)
 Mama jest w stanie zrobić wszystko, ruszyć niebo i ziemię kiedy jest taka potrzeba
i kiedy chodzi o jej maleństwo albo już to wyrośnięte maleństwo ale nadal maleństwo... Zawsze jest w stanie pomóc, wesprzeć i rozwiązać problemy swojego potomstwa. Mama to taka supermenka: ma wyjątkową moc, siłę i umiejętności ponieważ jest jedna a robi wszystko za dwunastu albo nawet i dwudziestu albo dwustu... !!!
Mama jest wszystkim!
Mama jako jedyna chyba ze wszystkich człowieków potrafi jednocześnie smażyć naleśniki, wstawić pranie, nie przypalić naleśników, obrać włoszczyznę na jutrzejszą zupę, podać koleżance przez telefon przepis na ciasto albo jakąs inną pyszną zapiekankę, dorobić ciasto do naleśników bo właśnie zabrakło, zmienić pieluchę dziecku, wytrzeć mordkę i rączki drugiemu bo się ufaćkał cukrem pudrem albo nie daj boże dżemem
i nutellą... tu warto zaznaczyć, że często musi też umyć ścianę i podłogę bo dodatki do naleśników są wszędzie. Ogółem rzecz biorąć, mama musi umieć wszystko zrobić na raz, w tym samym momencie, mama musi mieć oczy na około głowy, mama musi być zawsze tu i teraz :)

Wszystkim mamom życzę wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mamy!!!!
Ściskam i całuję mocno!!!